streda, november 13, 2019

Stiahni si bezplatne bezpečnú čítačku QR kódov

Portál 50plusminus a bezpečnostní experti spoločnosti Kaspersky Lab Vám pre všetkých návštevníkov nášho portálu prinášajú novú mobilnú aplikáciu (klikni na nasledovný text)  - Kaspersky QR Scanner, ktorá umožňuje rýchle a bezpečné snímanie populárnych QR kódov. Bezplatná aplikácia je dostupná na stiahnutie pre platformy Android a iOS ( iOS je operačný systém od firmy Apple Inc., ktorý je určený pre mobilné zariadenia tejto spoločnosti: mobilný telefón iPhone ) Kaspersky QR Scanner nielen rýchlo a hlavne spoľahlivo načíta informácie z QR kódu, ale používateľa tiež upozorní na potenciálne nebezpečné odkazy. Stiahnite si aplikáciu a držte krok s dobou!

 

Kybernetickí podvodníci skúšajú stále nové triky ako zlákať nič netušiacich používateľov na nebezpečné podvodné stránky a to aj nás zrelých ľudí. Jedným z ich častých trikov je aj šírenie nebezpečného phishingového odkazu (nižšie vysvetlenie pojmu) ukrytého priamo v QR kóde. Kódy umožňujú pohodlné načítanie internetových odkazov do mobilných zariadení zosnímaním obrázku QR kódu priamo z monitoru alebo tlačenej stránky. Aj skúsený používateľ sa môže zosnímaním QR kódu nechtiac ocitnúť na nebezpečnej webstránke, keďže zo samotného kódu sa webová adresa nedá na prvý pohľad rozoznať. Zločinci najčastejšie nahrádzajú obrázky s QR kódmi na jednotlivých webstránkach, prípadne škodlivé QR kódy šíria i fyzicky prostredníctvom tlačených nálepiek, plagátov alebo letákov.

 


„Všetky komunikačné kanály, cez ktoré môžu podvodníci preniesť škodlivé informácie do zariadenia používateľov, je potrebné chrániť. Aby sa zabránilo šíreniu nebezpečných linkov obsiahnutých v QR kódoch, vytvorila spoločnosť Kaspersky Lab, pre ochranu používateľov bezpečný skener.

Phishing – inými slovami vytváranie falošných stránok za účelom získania osobných údajov používateľov alebo infikovania ich zariadení malvérom  (vírusom) - nie je žiadna novinka. Túto metódu zločinci využívajú už mnoho rokov. Pomocou novej mobilnej aplikácie Kaspersky QR Scanner teraz Kaspersky Lab rozširuje svoju anti-phishing ochranu aj na QR kódy.

 

 

 

Kde všade sa využívajú QR kódy:

  • zobrazené na displeji mobilného telefónu môžu byť použité ako  lístok  na kultúrne, športové alebo spoločenské podujatia, prípadne ako letenka
  • vernostné programy
  • pri chove zvierat
  • pri platbách
  • k pripojenie k sieti
  • a mnohé ďalšie

Pripravujeme možnosť bezplatne si z našej stránky stiahnúť antivírový program od spoločnosti Kasperksy Lab!

.

Zobrazené 1511 krát
Pre písanie komentárov sa prihláste