streda, november 13, 2019

Stratili ste smartfón? Nájdete ho s aplikáciou Phound!

Portál 50plusminus a bezpečnostní experti spoločnosti Kaspersky Lab  pre všetkch svojich návštevníkov prinášajú  novú bezplatnú androidovú aplikáciu Phound!, ktorá umožňuje používateľom rýchlo a jednoducho nájsť stratený smartfón alebo tablet a v prípade jeho odcudzenia ochrániť osobné dáta uložené na mobilnom zariadení pred zneužitím. Podľa internetového prieskumu stratí svoj smartfón v priebehu jedného roka 1 používateľ z 20, či už sa to stane vlastnou nedbanlivosťou alebo sa stanú obeťou krádeže. Pričom až dvaja z piatich používateľov priznávajú, že na svojom smartfóne alebo tablete majú uložené citlivé osobné dáta, ktoré by neradi videli v cudzích rukách. Nová bezpečnostná aplikácia Phound! od Kaspersky Lab bola vytvorená, aby zabránila práve takýmto neželaným situáciám.

Aplikácia Phound! ponúka používateľom možnosť skontrolovať svoje zariadenie cez profil na portáli MyKaspresky.com a v prípade jeho straty alebo odcudzenia sa dá zariadenie jednoducho zablokovať, čím sa zamedzí prístup k citlivým dátam.

 

Okrem toho aplikácia umožňuje používateľovi smartfón lokalizovať pomocou GPS na mape, odfotiť miesto, kde sa práve smartfón nachádza, alebo odoslať správu, ktorá sa zobrazí na displeji zariadenia. Aplikácia Phound! obsahuje aj užitočnú funkciu Alarm, ktorá pomôže aj v tom prípade, ak používateľ zabudol, kam si zariadenie odložil v domácnosti alebo kancelárii.

   

V takomto prípade sa spustí na zariadení hlasný vyzváňací tón, ktorý sa vypne, až keď jeho majiteľ zadá bezpečnostný kód. V prípade straty či odcudzenia zariadenia umožňuje aplikácia Phound! na diaľku kompletne vymazať všetky osobné dáta uložené na zariadení, vrátane kontaktov, textových správ, fotiek a pod. prípadne resetovať zariadenie do továrenských nastavení. Aplikácia Phound! je dostupná zdarma v obchode Google Play a dopĺňa tak ďalšie užitočné bezplatné bezpečnostné aplikácie z dielne Kaspersky Lab.

Zobrazené 1420 krát
Pre písanie komentárov sa prihláste