nedeľa, december 08, 2019

Tenisoví veteráni z VÚZ

Tenisoví veteráni z VUZ
Ubehlo už zopár rokov od vtedy, čo členovia tenisového klubu Výskumného ústavu zváračského v Bratislave dali dokopy nás, skvelú partiu tenisových veteránov. Boli medzi nami viacerí bývalí ligový hráči a súčasní tréneri a najmä všetci milovníci tohto krásneho bieleho športu – Tóno Zaťko, Tomáš Dvoráček, bratia Oliver a Peter Karlíkovci, Rudo Kusý, Ferko Kolenič, Peťo Nemec, Jano Kmeť a ja. Hrali sme súťaž družstiev pod názvom 45+,

Nová tenisová hala na Slovane

Nová tenisová hala  na Slovane
Nedeľu, dňa 12.10., uviedli na dvorcoch bratislavského Slovana do prevádzky dve nové nafukovacie haly. Zabezpečil a zaplatil ich sponzor klubu MORAVIA STEEL. V jednej z nich zostala na troch dvorcoch antuka a v druhej  je nový tvrdý povrch zn. Novacrylic. Je to náter natiahnutý na drevených doskách, ktoré sú položené na izolačnej vrstve. Tento povrch sa na jar rozloží a na zimnú sezónu opäť poskladá. Je jediný na Slovensku.

Spomienky na priateľské hokejové zápasy medzi tenistami Slovenska a Česka.
Táto pekná tradícia sa začala v roku 1991. Prvé stretnutia sa hrali v Šumperku, Prahe a Bratislave. Ja som  začal až v roku 1993 v Piešťanoch, lebo v rokoch 1991 -1992 som pôsobil ako tenisový tréner v Nemecku. Musím sa pochváliť, že hneď pri mojej prvej účasti som získal ocenenie „ Najlepší hráč Slovenska“. Prvých asi 10 ročníkov sa hralo systémom striedavo doma – vonku. S pribúdajúcimi rokmi sme zistili, že je veľmi náročné hrať večer zápas, potom absolvovať spoločnú večeru a napokon ešte párty, ktorá skončila obvykle neskoro po polnoci. No a ráno absolvovať presun autami do dejiska odvetného stretnutia. Začali sme teda hrať systémom jeden rok doma, ďalší vonku. Organizátormi boli z Českej strany  Tomáš Petera, tréner a manažér pražskej Sparty a Marek Všetíček, vynikajúci kondičný tréner napr. Petra Kordu a Radka Štepánka.